Zajęcia rozpoczęły się od wykonania przez Profesora rysunku na desce, który następnie uczestnicy przenieśli na swoje podobrazia. Ikona została namalowana w pięć dni przy użyciu czterech pigmentów: biel tytanowa, czerń żelazowa, róż angielski (jasny i ciemny) i ochra żółta – trudno uwierzyć? Na tej bazie powstały wszystkie kolory na ikonie, które nadały jej delikatne pastelowe barwy. Niejako przy okazji Profesor namalował jeszcze kilka ikon: św. Józefa, św. Jana Teologa oraz Marię Egipcjankę… W warsztatach wzięło udział 15 osób, a kilka z nich zechciało wyrazić swoje zadowolenie w formie pisemnej:
* * *
Warsztaty spełniły moje oczekiwania. Raczej nie zmieniły moich wyobrażeń, ale pokazały nowe możliwości i zachęciły do rozwoju. Kolejna, trochę inna technika malowania, chociaż brakowało mi wprawek przed malowaniem ikony, aby wyczuć tę metodę malowania. Bardzo ciekawy, bardzo dobry prowadzący. (Anna)
* * *
Warsztaty oceniam bardzo dobrze. Szczególnie cenna była możliwość obserwowania pracy Profesora. Szkoda, że tak mało było indywidualnych informacji zwrotnych, nawet jedna konkretna uwaga w ciągu dnia byłaby bardzo pomocna. Szczególnie pomocne były wydruki z ostatniego dnia warsztatów. Technika ta bardzo mi odpowiada. Miałam już z nią do czynienia i zamierzam ją nadal zgłębiać i doskonalić. (Beata)
* * *
Świetny prowadzący, wspierająca i dobra atmosfera. Technika grecka mi odpowiada, uważam warsztaty za inspirujące, to było cenne wyzwanie dla mnie, a trudnością był brak czasu na skończenie rozpoczętej pracy. (Zenek)
* * *
Jestem bardzo zadowolona z udziału w warsztatach. Fascynujące dla mnie było poznanie możliwości uzyskiwania różnych kolorów z pięciu pigmentów i malowanie tłustym medium. Na pewno będę próbowała włączyć wszystko czego się dowiedziałam w mój warsztat pracy. Cenna była pomoc uczestników przy tłumaczeniu z angielskiego. (Ewa)
* * *
* * *
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.